#PERSWAZJA

Rynek „rozwojowy’ pokochał to pojęcie. Raczej ten proces, którego sztuka miałaby gwarantować w zorientowanym na cele świecie, wysoką skuteczność w ich realizacji. Niestety sprzedawana tak, jakby słowo  „skuteczność” miało być przysłonięte pojęciem „łatwość”. W pewnym sensie łatwość w „upychaniu” innym tego, czego sami nie potrzebują.

I tak oto, niczym koń trojański dla polskiej, opartej na wiedzy specjalistycznej sprzedaży, wjechała zza oceanu otwierając drogę dla wszystkich, również niewyspecjalizowanych, amatorów szybkiej finansowej kariery. Tej, w której wynik i cel uzasadniały wszystko do czego wcześniej nikt z własnej woli przyznać by się nie chciał. Hasło „biznes” zaś, jak nigdy dotąd przyjęło nową rolę – rolę alibi, które rozgrzesza za czyny odbiegające od osobistej spójności.

Przekonywanie w istocie to kompetencja arcy ważna, szczególnie dzisiaj, kiedy w gąszczu propozycji przebiją się nieliczne. Cała reszta będzie siać komunikacyjny zamęt, często daleki od narracji inspirującej i poruszającej odpowiednio klienta.

Perswazja jeszcze moment wstecz w całości wpisywała się w specyfikę organizacji zorientowanej na cel. Dzisiaj to jedna z tych kompetencji, które wpadają w praktycznie rozumianą inteligencję emocjonalną. Stoi na straży jakości komunikacji, troski o przekaz dopasowany do odbiorcy i co najważniejsze  pochyla się nad osobistą spójnością.

Bo jakże można elegancko i skutecznie przekonywać, nie mając przekonania samemu?

Bo jakże można elastycznie sprzedawać nie wiedząc gdzie zaczyna i kończy się własna elastyczność?

Bo jakże można “wrażliwie” operować w świecie rozmówcy, nie wiedząc jak świat ten indywidualny rozpoznać?

Zdolność przekonywania innych do własnych rozwiązań, idei czy propozycji…tego można się nauczyć, pod warunkiem, że zaakceptujemy fakt, iż kompetencja ta stanowi owoc systematycznej pracy na wielu uzupełniających się poziomach.

MistrzEQ – to proces, za pomocą którego uczymy się przekonywać innych w trzech kluczowych krokach: od poznania siebie, przez rozeznanie w innych, na komunikacji która oba światy łączy, nie zdradzając żadnego z nich. Wszystko w oparciu o unikalną i szalenie kompletną metodykę #STRUCTOGRAM

Więcej informacji dla zainteresowanych: #EmocjonalneIQ