Kobiety_uwaznosc

Jeśli wchodzisz między różnych ludzi i chcesz rozeznać najszybciej jak się da jakie nastroje panują pomiędzy nimi, poproś o pomoc kobietę. Wg badań aktywności mózgu za pomocą rezonansu magnetycznego kobiety posiadają 14-16 ośrodków odpowiedzialnych za ocenę innych, podczas gdy mężczyźni jedynie 4-6 (źródło: A.B. Pease, Mowa ciała) Wniosek:


Brawo drogie panie, a panowie do pracy. W sprzedaży face to face umiejętność czytania mowy ciała, a wraz z nią emocji klienta to jedna z ważniejszych, często warunkujących powodzenie kwestii. Co ważne – można się tego nauczyć! Jedną z ciekawszy form ćwiczenia takiej umiejętności jest wnikliwa obserwacja zachowań ludzi w miejscach publicznych, którzy rozmawiają między sobą. Obserwacja, w której zwracasz uwagę na kontekst rozmowy oraz pracę całego ciała – twarzy oraz tułowia. Trochę jak w niemym kinie, bez wnikania w przekaz werbalny.

Zaproś się do takiej zabawy chociaż na jeden miesiąc, a będziesz zaskoczony jak wiele dodatkowych informacji zdobędziesz.
W dzisiejszych zabieganych czasach, w których przywykliśmy do odbierania głównie wrażenia jakie starają się robić na nas inni w social media, pełne zanurzenie w przekazie drugiej osoby staje się szczególnie cenną kompetencją.

Zatem czytajmy innych tak dużo jak się da. Rozmawiajmy dobrze, bo dobra rozmowa czyni cuda!